Nemůžete najít produkt, který hledáte? Uděláme všechno proto, abychom vám ho sehnali nebo vyrobili. Pošlete nám poptávku nebo obrázek na info@arteffact.eu :)

Soška "Lakruwa" bubeník duo

2 490 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
28.3.2023
  • Ručně vyrobená figurka bubeníka
  • Materiál: bronz
  • Rozměr: Š: 7cm V: 21,5cm
  • Váha: 1,650kg
  • Srí Lanka

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lakruwa je spřátelená komunita asi 60 tvůrců a umělců kolem města Kanady na Srí Lance. Studio Lakruwa je něco jako Arteffact, ale blízko džungle :) Komunitu tam založil tamní bývalý prezident národní řemeslné komory a poradce ministra pro malé a střední podniky, Priyalal Sibiri Kumara.. Člověk s velkým srdcem, který postavil Lakruwu na lidských hodnotách. Zaměstnal ženy, nabídl lidem sociální zabezpečení a další výhody, které jsou u nás normální, ale na Srí Lance stále vzácné. Kombinace lidskosti a dovedností předávaných po generace zajistila, že už více než 30 let zásobují uměním přední srí lanské hotely a galerie. 

Mezi jejich speciality patří příbory, svícny, stínidla a tak nějak cokoliv, co je nebo vás napadne. Používají mnohdy recyklované tepané železo, ocel, mosaz, bronz, měď, hliník a dřevo. Lakruwa je vždy otevřená novým výzvám a zakázkám. Rádi pro vás zajistíme i výrobu na přání.

Bohužel drtivou většinu jejich odbytu zajišťoval turistický ruch, který je již přes dva roky na naprostém minimu a řemeslníci jsou dnes na tom tak, že jsou rádi za jakoukoli podporu a zakázku - proto jsme nemuseli dlouho váhat, jestli jejich výrobky přivezeme i sem, i přes složité a drahé dovozní procesy.

Doufáme, že oceníte jejich kreativitu, nápaditost a poctivou ruční práci, jejíž znalosti si předávají z generace na generaci tamní rodiny již po staletí.