Nemůžete najít produkt, který hledáte? Uděláme všechno proto, abychom vám ho sehnali nebo vyrobili. Pošlete nám poptávku nebo obrázek na info@arteffact.eu :)

Obraz "Woman in me" Pop-art

Značka: Josef Rataj
240 000 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
28.3.2023

  • Obraz Pop-art s názvem "Woman in me"

Detailní informace

Detailní popis produktu

  • Obraz "Woman in me"
  • Autor: Josef Rataj
  • Technika: Pop-art
  • Materiál: plátno na dřevěném rámu
  • Rozměr: 120 x 80 cm
  • Signováno vlastnoručně autorem
  • Unikátní série pro Arteffact.
  • ČR

Josef Rataj (* 29. 5. 1979, Plzeň) Malíř, výtvarník, performer. Kladný vztah k umění u něj rodina budovala již od útlého dětství. K vlastní tvorbě se dostal během svých opakovaných cest do Los Angeles, kde ho naprosto uchvátil reklamní design a kýčovitý styl pop-artu 50. let, zářící Venice Beach a pulzující reklamní štíty kasin Las Vegas. Nepřehlédnutelnost neónových barev, neporazitelných superhrdinů a světa rostoucího konzumu ho nasměroval k jeho současné umělecké kariéře. Dnes se Josef Rataj řadí mezi průkopníky tohoto stylu u nás. Mimo pop-artu kombinovaného s abstrakcí se věnuje též tvorbě 3D objektů.

Nezůstalo však jen u tvorby na plátna a stěny. Svůj osobitý styl promítl během více jak 15 let do několika multimediálních show a do spolupráce na kolekcích oblečení známých značek. Nyní v kooperaci s předními designéry pracuje na zcela novém projektu pod vlastním jménem. Pro začínající umělce organizuje workshopy a podílí se na choreografii show kombinující malbu a tanec. V projektech jako např. Colour Heroes propojil své malířské umění s talentovanými tanečníky, akrobaty a kaskadéry, a vytvořil tak koncept kombinující techniku rychlomalby a tanečního vystoupení. Během několika málo minut a za doprovodu skupiny performerů Josef oživuje na prázdných plátnech portréty známých i fiktivních osobností. Tato vizuální jízda dnes doprovází vystoupení nejznámějších českých a zahraničních hudebníků a díky originálnímu pojetí se stala vyvrcholením programu řady festivalů a společenských akcí.

Obrazy Josefa Rataje jsou zastoupeny v privátních sbírkách po celém světě a objevují se také v městských expozicích a moderních komerčních projektech. 

Pop art jako investiční umění

Malíř, výtvarník, performer. Dnes se Josef Rataj řadí mezi průkopníky pop artového stylu u nás. Mimo pop-artu kombinovaného s abstrakcí se věnuje též tvorbě 3D objektů. Nezůstalo však jen u tvorby na plátna a stěny. Svůj osobitý styl promítl během více než 15 let do několika multimediálních show, i do spolupráce se známými módními značkami.

Nyní v kooperaci s předními designéry pracuje na zcela novém projektu pod vlastním jménem. Pro začínající umělce organizuje workshopy a podílí se na choreografiích show kombinující malbu a tanec. V projektech, jako je například Colour Heroes, propojil své malířské umění s talentovanými tanečníky, akrobaty a kaskadéry, a vytvořil tak koncept kombinující techniku rychlomalby a tanečního vystoupení. Během několika málo minut oživuje na prázdných plátnech portréty známých osobností. Tato vizuální jízda dnes doprovází vystoupení nejznámějších českých i zahraničních hudebníků, a díky originálnímu pojetí se stala vyvrcholením programu řady festivalů a společenských akcí.

Obrazy Josefa Rataje jsou zastoupeny v privátních sbírkách po celém světě a objevují se také v městských expozicích a moderních komerčních projektech.

Kdo jsem

Jsem blázen do pop artu. Lásku k tomuto stylu ve mě zapálily opakované pobyty ve státech a taky film Warholka. Inspirovalo mě např. Las Vegas, kde každý hotel má jiný design, nebo návštěvy do hollywoodských Universal Studios. Snažím se vytvářet atmosféru starých nebo oloupaných zdí a reklamních ploch, kde se vystřídalo více umělců a na zdech zůstalo pár starých plakátů.

Co dělám

Pop art po svém! Mixuju starý warholovský pop art v kombinaci s novodobým abstraktním uměním. Konzum, který nás obklopuje na každém kroku, zahrnuju do svých děl. Ať už jsou to obrazy, sochy nebo zrcadla. V tuto chvíli se zaměřuju na bundy, například křiváky á la Freddie Mercury nebo Sex Pistols. Nechceš portrét ani nic na plátně? Jsem multifunkční. Pop art ti dám na bundu, betonové umyvadlo nebo stůl z bahenního dubu!

Proč to dělám

Hledal jsem svůj smysl života a našel ho v pop artu. Každý by se měl držet toho, co mu jde nejlépe a co ho dělá šťastným. Jako člověk a umělec se stále rozvíjím a baví mě posunovat styl pop artu dál. Například skrze mé obrazy andělů v kostelech, jejichž syté barvy skvěle zapadají do daného prostředí. Nebo do industriálních prostor Arteffactu. No přijďte a posuďte sami.

Přehled prací

Produkty na prodej