Nemůžete najít produkt, který hledáte? Uděláme všechno proto, abychom vám ho sehnali nebo vyrobili. Pošlete nám poptávku nebo obrázek na info@arteffact.eu :)

Nástěnné hodiny "Kopretiny" kulaté

Značka: Roman Dobruš
6 190 Kč –5 %
Nástěnné hodiny "Kopretiny" kulaté
6 190 Kč –5 % 5 850 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
28.3.2023

Nástěnné hodiny "Kopretiny" dřevěné s keramickou mozaikou kulaté

Detailní informace

Detailní popis produktu

  • Ručně vyrobené hodiny 
  • Materiál: mořené bukové dřevo, keramika
  • Barva: bílá, šedá, žlutá
  • Rozměry: D: Ø 35 cm Š: 5 cm
  • Váha: 1,876 kg
  • Výrobce: CZ

Roman Dobruš (1971) Opava

Své první keramické hodiny jsem vytvořil před lety jen z keramické hlíny. A protože jsem vyučený truhlář, napadlo mě spojit dva materiály, dřevo a hlínu dohromady. Hodiny vyrábím z mořeného a lakovaného dřeva a z kousků ručně glazovaných kachlí. Každé hodiny jsou jedinečné, neumím vytvořit dvě stejné mozaiky. Do hodin montuji kvalitní německé hodinové strojky s tichým chodem.

Lidé se od nepaměti snaží měřit čas a to nejen zdokonalováním techniky měření, ale i samotnou krásou hodin. Možná mé podvědomí, inspirované tisíciletou tvorbou mistrů hodinářů vyrábějících rozličné typy a tvary hodin, ve mně vzbudilo touhu se k ním přidat. I když jen z části. Nevyrábím hodinové strojky, ale jen to co je nejvíc vidět, po čem běhají hodinové ručičky. Určitě jste si někdy přáli, aby čas plynul rychleji, někdy zase pomaleji a nebo aby vůbec neexistoval. Mé hodiny měří čas všem stejně a navíc vám vytvoří krásný doplněk míst, kde trávíte ten váš čas.