Nemůžete najít produkt, který hledáte? Uděláme všechno proto, abychom vám ho sehnali nebo vyrobili. Pošlete nám poptávku nebo obrázek na info@arteffact.eu :)

Autor nejdražšího českého NTF bude vystavovat svá díla v ARTEFFACTU

 

Autor nejdražšího českého NTF bude vystavovat svá díla v ARTEFFACTU

Po zahajovací prosincové výstavě tisků fotografky Zlaty Hanz s názvem „Garážoffky“ nabízíme exkluzivní a unikátní výstavu obrazů, jejichž autorem je Joe Muczka junior. 

Výstava s názvem „SVĚTLO je silnější než tma“ odstartovala 11. března v galerii ARTEFFACT, potrvá až do 6. dubna.

Joe Muczka jr., který získal v  roce 2013 ocenění Zlatá Europea za celoživotní oddanost umění, je vyhledávaným autorem, patřícím mezi deset top umělců v Evropě. Zabývá se nejen malbou, ale i tvorbou soch, věnuje se interiérovým malbám, módním kolekcím nebo bodypaintingu. Jeho malířský rukopis často propojuje několik stylů: od klasicismu, impresionismu, pop-artu, kubismu až po expresionismus. Zásadním prvkem jeho děl je technika vrstvení barev. 

V loňském roce za NFT (Non-Fungible Token čili nezaměnitelný token) Joea Muczky juniora s názvem “Správný směr” zaplatil na kryptoměnové burze Binance neznámý kupec téměř milion korun. Obraz je namalován na lněném plátně vrstvenými akrylovými barvami a do digitální podoby NFT byla převedena jeho fotografie. Kupec získal dílo v digitální i fyzické podobě. Originál tohoto díla bude také zařazen mezi vystavované obrazy, takže si ho můžete přijít prohlédnout na vlastní oči.

O tzv. NFT investice vzrůstá v současné době zájem a rekordní částka, za kterou bylo prodáno právě dílo Joea Muczky jr., které se tak stalo vůbec nejdražším českým NFT, to jen potvrzuje. 

Nový způsob digitálního nakupování a prodeje virtuálního umění a pořizování tzv. investičních děl je zřejmě novou cestou ve vývoji vlastnictví unikátních výtvarných kousků, kterou rádi představíme a zprostředkujeme - jak zájemcům o diverzifikaci portfolia investic a jejich zhodnocení, tak umělcům v podobě možnosti prodeje vlastních děl.

Pro zájemce je v ARTEFFACTU připravena také komentovaná prohlídka výstavy - návštěvníky provede světem vrstvených barev galeristka Mgr. Greta Sartori 

od úterka do pátku, včetně neděl v odpoledním čase mezi 14-17h.

Platforma ARTEFFACT propojuje tvorbu umělců z celé republiky i jiných kontinentů. V showroomu nabízí díla a produkty různých řemeslníků a umělců: například designové stoly z exotických dřevin Petra Červenky (Cerwoodesign), betonové umyvadla a výrobky z dílny Jiřího Nimrichtera (Toneb Design), ručně svařované kovové lampy Tomáše Nadě (Labyrint design), kovodělné výrobky od XTAL studia, onyxové lampy a mísy z Tecali de Herrera v Mexiku, sošky, masky a další dárkové předměty od Srí lanských řemeslníků i autorské šperky, tiffanyho lampy, olejomalby a akrylové obrazy tuzemských výtvarníků. 

V budoucnu chceme dále nabízet nejen originální výstavy a vernisáže, ale i workshopy, přednášky, kulturní a společenské akce a happeningy. Zaměříme se také na výrobu a prodej designového nábytku a doplňků, uměleckých předmětů s vysokou přidanou hodnotou i uměleckých užitných produktů s důrazem na znovuvyužití odpadových materiálů.

Kontakt na galerii: Mgr. Greta Sartori, +420 604 388 768

Kontakt na showroom: +420 602 785 060

www.facebook.com/arteffact.cz

www.instagram.com/arteffact.cz

www.arteffact.cz